Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
15 Zář

PŘEDŠKOLIČKA OPĚT NA ZŠ T.G.MASARYKA

Přijď mezi nás každé pondělí od 15:00 – 16:00 a užijeme si spoustu zábavy. Začínáme v pondělí 22. 9. 2014, budova 1. stupně, vchod od parku. Co na Vás čeká? Budeme společně vybarvovat obrázky, poznávat barvy a tvary, hledat rozdíly mezi podobnými obrázky, cvičit a uvolňovat si ručičky, abychom se lépe připravili na psaní písmen a číslic, zpívat, hrát si hry a řešit spoustu dalších zábavných úkolů.
svoboda.info
- Mgr. Petra Formáčková -

11 Zář


Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

27 Srp

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

Budeme měnit dodavatele mléčných výrobků. Nedobíjejte již dětem mléčné kreditky a snažte se co nejdříve dočerpat stávající kredity.

Počet přihlášených na kroužky zde. Kvůli přeplněnosti některých kroužků jsou přidávány další termíny resp. vedoucí. Rozdělení na 1. a 2.termín si udělají vedoucí kroužku.

Sbíráme pro oboru ve Žlebech kaštany a žaludy. Doma je co nejpřesněji zvažte, vysypejte od 22.9.2015 na školním dvoře do vymezeného prostoru a lísteček se jménem, třídou a množstvím odevzdejte pí uč. Hanzlíkové. Cena je jednotná za žaludy i kaštany 3 Kč.

18 Zář

Voňavé odpoledne ve družině

Máta, meduňka, libeček, petržel, tymián, majoránka……. to je několik bylinek z mnoha, které provoněly ve středu družinu. Děti si je mohly prohlédnout, očichat a dozvědět se o zázračné síle skryté v těchto rostlinách. V dalších dnech si také trochu zasoutěží v rozeznávání bylinek a ochutnají i čaje z nich připravené.

- vychovatelka Hana Vörösová -

17 Zář

Pro zájemce o výuku angličtiny

Vážení rodiče, dovoluji si Vás pozvat na informační schůzku ohledně přípravných kurzů angličtiny ve spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek. Schůzka je pro Vás všechny, kteří byste rádi věděli víc i přes to, že jste děti nezapsali a nebo váháte, zda je to ta pravá cesta, jak zlepšit jejich angličtinu. Všichni jste srdečně zváni!!!!
Termín: úterý 23. 9. 2014 v 16:30 hodin v učebně VII. B v 1. patře ZŠ TGM Kutná Hora
Kontakt: Alice Tesařová, atesarova1@gmail.com, 607 474 779; www.elec.eu

15 Zář

Projektový měsíc v prvních třídách pokračoval setkáním s další pohádkou

Tak jako první školní týden, tak i ten druhý zakončili prvňáčci setkáním s další pohádkovou bytostí. Celý den přemýšleli, která by to mohla být. O té, která se přišla podívat na jejich práci ve druhém školním týdnu, však neměli, jak se říká, ani „potuchy“. Tentokrát to byl Perníček, kterému ukázali, co se již za deset dní ve školním roce naučili a jak jsou šikovní. Opět se jim dostala pochvala a samozřejmě sladká odměna. „ Kdopak přijde na návštěvu asi příště? “, ptali se svých třídních již dnes.


větší snímky

- J.Radovnická -

12 Zář

Prohlídka šachet dolu Osel…aneb jak se z nás na chvíli stali havíři

Ve čtvrtek 11.9. mělo nejstarší oddělení ŠD možnost ve spolupráci s Českým muzeem stříbra v Kutné Hoře navštívit Hrádek a zahájit pilotní interaktivní program nazvaný “Havířský test”. V něm si na vlastní kůži děti vyzkoušely (samozřejmě v upravených podmínkách), jak se stříbrná ruda dostávala z hlubin dolů na povrch, rozeznávaly kámen od rudy, razily mince… Za správné provedení úkolu obdržely certifikát malého horníka a poté mohly sestoupit do hlubin podzemních šachet. Pro všechny zúčastněné děti to byl první sestup do kutnohorského podzemí. Ráda bych touto cestou poděkovala Mgr. Kateřině Vavruškové z Českého muzea stříbra v Kutné Hoře za to, že nám tento neobyčejný zážitek umožnila.


další snímky

- Bc. L.Pěgřímková -

11 Zář

3.A a 3. B na vycházce

Třeťáci se v rámci hodiny prvouky vydali na procházku po městě. Vycházka byla zaměřena na roli chodce v dopravě a poznávání institucí našeho města. Během vycházky děti plnily i drobné úkoly týkající se určování památek, dopravních značek, přírodnin, poznávání významných budov. Na závěr ve třídách proběhlo vyhodnocení.


větší snímky

- Mgr. P.Formáčková -

11 Zář

Kurzy angličtiny - zkoušky již v pondělí 15.9.2014

Vážení rodiče, pošlete Vaše děti si vyzkoušet, jak jsou na tom v angličtině. Nezávazné rozřazení dětí všech tříd do kurzů angličtiny proběhne přímo ve Vaší škole již v pondělí 15.9. od 13.00 do cca 14:15h, pro děti bude vyhrazena učebna 9.B v přízemí na 2.stupni. Vše ve spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek - www.elec.eu; kontakt paní Alice Tesařová, 607 767 560, 607 474 779, mail: atesarova1@gmail.com.

10 Zář

Do prvních tříd zavítaly pracovnice knihovny

Dnes mezi prvňáčky přišly pracovnice knihovny. To proto, aby si s dětmi popovídaly o knihách a zároveň je seznámily se vzájemnou spoluprací. Děti totiž budou navštěvovat během školního roku knihovnu, kde pro ně budou připraveny přednášky a literární pořady. Paní knihovnice rozdaly dětem “Deníček čtenáře” a vysvětlily jim, jaké úkoly budou plnit. Překvapením pro žáky byl i malý dáreček.

- J.Radovnická -

© 2014 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress