Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
ZŠ 
T. G.
Masaryka Kutná Hora - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
30 Bře

Cambridgeské zkoušky

Vážení rodiče,
na základě spolupráce naší školy a Jazykové školy Language Corner Vás informujeme o možnosti skládání Cambridgeských zkoušek přímo ve Vaší lokalitě. Podrobnosti v dopise zde .

- A.Tesařová -

19 Zář


Zamyšlení k nové vizi školy zde.

Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

31 Bře

Matematický klokan - výsledky

Dne 20.3.2015 proběhla na celé naší škole mezinárodní soutěž Matematický klokan. Žáci jsou v této soutěži rozděleni do čtyř kategorií podle ročníků. Nejlepší žáci naší školy podle kategorií:
Kategorie Cvrček - (2., 3. ročník) – Michaela Richterová z 2.B získala 85 bodů
Kategorie Klokánek - (4., 5. ročník) – Mai Hov Trinhová z 5.B získala 86 bodů.
Kategorie Benjamín - (6., 7. ročník) – Tomáš Kutílek z 6.A získal 76 bodů.
Kategorie Kadet - (8., 9. ročník) – Vojtěch Dytrych 9.A získal 64 bodů.

- Mgr. M.Knížková, Mgr. H.Wiesnerová -

30 Bře

3.A – vystoupení v ÚSP BARBORA

V pondělí naše třída opět s radostí zavítala do ÚSP Barbora. Tentokrát s minimuzikálem Červená karkulka. Děti se své vystoupení užily a sklidily za něj velký potlesk a drobné odměny.


přidané fotky

- Mgr. P.Formáčková -

30 Bře

Hody, hody, doprovody…

V pátek 27. března se do školy těšili všichni čtvrťáci. No aby ne, když nás čekal další projektový den a ty bývají velmi oblíbené. A protože se blíží významné svátky roku, program byl tentokrát jasný – lidové tradice v období kolem Velikonoc. Pomlázkování aneb Velikonoční hrátky v královském městě bylo jméno programu, kterého jsme se v rámci projektového dne zúčastnili.
Program dne byl složen z několika částí, které se odehrávaly v různých spojených prostorách Spolkového domu a kostela Sv. Jana Nepomuckého. Těmito prostorami postupně děti procházely a všude pro ně byl připraven zajímavý program.
Část první se jmenovala Příběh velikonoční a měla podobu divadelního pásma vyprávějícího o zvycích, slavnostech a životě prostých lidí od Masopustu do Velikonoc. Děti se v této části mohly naučit tematické písničky a lidová říkadla, to vše za doprovodu živé lidové hudby. Ale mohly si i samy zahrát například v Liščí koledě, v Řehořském vojsku, anebo vynést Smrtku, neboli Moranu, tedy zimu, a utopit ji, aby už mohlo konečně přijít vytoužené jaro.
Část druhá s názvem Velikonoční tvoření měla podobu dílny. V ní si naše šikovné děti nejprve vyrobily malou, jednoduchou pomlázku z vrbového proutku. Poté jsme si všichni připomněli, jak velkou má naše město historickou hodnotu. Mistr mincíř v dílničce Spolkového domu razil „stříbrné“ pražské groše jako připomínku letošního 20. výročí zápisu Kutné Hory na seznam UNESCO. A tento peníz také věnoval každému z nás na památku.
No a potom už přišly na řadu jarní kratochvíle. Ve třetí části programu zvané Velikonoční herna se děti naučily hrát hry, které byly kdysi tak samozřejmé. Tlučení špačka nebo točení káči se ukázaly být skvělou zábavou, ke které nejsou třeba ani mobil, ani počítač.
Ale abychom se přece jen ještě naučili něčemu novému, přišlo Velikonoční poučeníčko. Tato část programu byla zaměřena na vysvětlení tradic a zvyků spojených s Velkým pátkem a vlastními Velikonocemi. A když vám všechny ty zajímavosti vypráví pohádková babička ve starodávném kostýmu, mají oči navrch hlavy úplně všechny děti. Možná stejně jako ty před sto lety…


další fotky z galerie 4.A

- Mgr. M.Bártová, Mgr. H.Wiesnerová -

30 Bře

Noviny, hra a Praha

Už máme druhý článek v novinách (vyšel v Kutnohorském deníku 20. března na druhé straně), a to ani křest hry ještě neproběhl! V úterý 24. března konečně tiskárna dodala naši zakázku, a tak jsme se pustili do kompletace. Cílem jediného odpoledne bylo nalepit obálku, nasáčkovat groše, kartičky, figurky s kostkami, složit krabičky a vše do nich naskládat. A to zopakovat stokrát.
Středa 25. března patřila 1. ročníku Extra konference v Praze na Pankráci. Tam se nás šest zástupců vydalo a zapojili jsme se do konference a workshopů a načerpali informace od autorů loňských dokončených projektů. Co se pořadatelům opravdu povedlo, bylo zprostředkování konference i pro neslyšící. Když si prohlédnete pozorně všechny fotografie, můžete zahlédnout, jak naše hra vypadá. Na tento náš projekt byl poskytnut finanční příspěvek od Nadačního fondu v rámci programu Extra třída.
Co ještě dodat? Možná to, že jsme byli nominováni na Cenu Gratias Tibi - Cena za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

- V. Vágner -

30 Bře

VELIKONOCE VE 2.A

V pátek proběhl ve 2.A projektový den - Velikonoce. Děti vyráběly různé velikonoční dekorace. Během pilné práce jsme si povídali o velikonočních zvycích. Hotové výrobky si děti s nadšením odnesly domů.


Velikonoce 2015

- Mgr. D.Zelenková -

30 Bře

Projektový den Velikonoce ve 2.C

Tento den jsme si s dětmi povídali o jarní přírodě, o velikonočních zvycích a tradicích, vyráběli velikonoční kraslice, četli si ukázky z knížek a nakonec jsme si vyzdobili třídu. Projektový den se dětem líbil.


Velikonoce 2015

- Mgr. J.Maxová -

30 Bře

ANDERSENOVA NOC VE ŠKOLE aneb „NOC S WILLY WONKOU“

V pátek 27.3. proběhla po celé zemi akce „Noc s Andersenem“ . I my, žáci ze 3. ročníku jsme se rozhodli, že tuto akci na podpoření rozvoje čtenářství uskutečníme na naší škole. Zkušenost se spaním u nás na „Masaryčce“ už máme, vždyť jako malí prvňáčci jsme si to vyzkoušeli a bylo to super!
Naše „Andersenovka“ probíhala v duchu knihy „Karlík a továrna na čokoládu“. Motivací byly čtené, záměrně nedokončené ukázky v průběhu celého večera, aby děti byly „chtivé“ poznat zbytek příběhu Willyho Wonky a Karlíka (hlavní hrdinové) a samy si chtěly celou knihu přečíst. Čtenářské chvilky jsme prokládali zábavnými hrami jako Portrét Willyho Wonky, vymýšlení receptu a názvu čokolády, děti měly projít územím Lumpálie a najít Umpalumpy a rozluštit jména dalších dětských hrdinů. Odměnou všem byla UMPALUMPSKÁ DISCOTÉKA a na usnutí a závěr večera, resp. noci, film natočený na téma knihy. Samozřejmě nechyběla večeře ani snídaně v naší školní kuchyňce.
Žáci 3. ročníku


další fotky

- Mgr. P.Formáčková -

30 Bře

Hlasovat se vyplácí

Děkujeme za každé kliknutí, které dalo hlas našemu soutěžnímu videu v projektu Jeden za všechny, všichni za stůl. Do projektu, který v rámci Sazka Olympijského víceboje společně připravily Český olympijský výbor a Česká asociace stolního tenisu, se přihlásily téměř dvě stovky škol. A naše škola opět uspěla a vyhrála pingpongový stůl. O jeho předání a umístění vám budeme včas informovat.
Ještě jednou díky za podporu. - Mgr. H.Wiesnerová -

© 2015 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress