Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
19 Pro

19 Zář


Zamyšlení k nové vizi školy zde.

Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

19 Pro

Povánoční sběr papíru

Povánoční sběr papíru proběhne v týdnu od 5. do 9. 1. 2015. Lístečky se jménem, třídou a počtem odevzdaných kilogramů předat třídním učitelům. - Mgr. P.Koudelková -

19 Pro

Ve 3.ročníku pokračoval projektový den Vánoce

V druhé části projektového dne (v té první jsme navštívili Skanzen Veselý Kopec) jsme si připomněli vánoční zvyky, zazpívali koledy a ozdobili svíčky. Celou atmosféru umocnilo ochutnávání cukroví a popíjení vánočního čaje. Pak už na děti čekalo dlouho očekávané rozbalování dárečků.
Tak ať i u Vás jsou šťastné a veselé ….


další fotky

- Mgr. P.Formáčková, Mgr. L.Vančurová -

19 Pro

Nejkrásnější vánoční zvonek

Začátkem prosince byla školní družinou vyhlášena soutěž „O nejkrásnější vánoční zvonek“. Všech 36 zvonečků, které děti vyrobily z různých materiálů, například z papíru, ze dřeva, z perníku, ze stužek, z těstovin, ze skořápek od ořechů, z alobalu nebo korálků, bylo vystaveno tento týden v přízemí 1. stupně. Ve středu skončilo hlasování a ve čtvrtek jsme vyhlásili vítěze této soutěže. Nejvíce bodů a titul „Nejkrásnější zvonek“ získal výtvor Lucie Kloosové, na druhém místě se umístil zvoneček Václava Šípka, třetí místo obsadila Sára Čermáková a čtvrté Tereza a Nikola Kouřilovy. Odměnu však zaslouženě dostaly všechny děti, které se do soutěže zapojily.

- vychovatelka Hana Vörösová -

19 Pro

Další dny na Benecku

Středa byla opět ideální pro lyžování na Mísečkách. Večer byl na programu trojboj v kuželkách, šipkách a stolním tenisu. Vítězem se stal Jonáš Hynek. Noční sníh, který přikryl Benecko, se ve čtvrtek ráno změnil v břečku. Lyžovat se nedalo, a tak jsme vyrazili na farmu Hucel na Janově hoře. Deštivé odpoledne jsme si krátili pohádkou v karnevalových maskách a večer jsme to rozjeli na diskotéce.
Postupně doplňujeme galerii fotek:zde.

- Mgr. M.Knížková -

18 Pro

Odpověď a poděkování od sdružení Život dětem

Vážení přátelé,

dovolte, abychom Vám, žákům, dětem i kolegům co nejsrdečněji poděkovali za spolupráci v tomto roce.
Věřte, že si této pomoci opravdu velmi vážíme a jsme moc rádi, že nás podporujete. Vaše pomoc zasluhuje velké ocenění, protože zvláště v současné době je víc než potřebná.
Rádi bychom všechny vaše děti i zaměstnance pozvali v neděli 28.12. k televizi Prima, která bude vysílat náš benefiční večer Srdce pro děti a to ve 20:15.
Kromě umělců budete mít možnost vidět také ty, kterým pomáháme a navíc budete mít ojedinělou možnost nahlédnout do noční ZOO v Praze, protože právě odtud z pavilonů šelem vysíláme živě call centrum.
Potěší nás, když se všichni budete dívat. Jednak kvůli televizi Prima potřebujeme vysokou sledovanost, aby měli důvod benefici zase za rok opakovat a pak – určitě stojí za to seznámit se s těmi, kteří naši pomoc nejvíce potřebují. A navíc to bude určitě moc příjemný večer.
Přejeme Vám klidné a spokojené vánoční svátky a hodně zdraví, štěstí a laskavosti v novém roce 2015. - Zdenka Hollerová -

18 Pro

Prvňáčci se vydali „Za písmenky do knihovny“

První třídy pokračují v projektu Městské knihovny KH, který nese název „Za písmenky do knihovny“. Děti byly tentokrát pozvané na návštěvu do vánočně vyzdobené knihovny, kde společně prošly celé období Adventu – od sv. Martina až po Štědrý den. Protože se už všechny děti moc těší na Ježíška, ochotně povídaly o svých přáních i zvycích, které doma dodržují. Všechny si vyrobily na památku malé přáníčko a na závěr zazpívaly koledu. Splněním dnešního úkolu se děti posunuly v projektu o kus dál a vysloužily si další razítko do Deníčku čtenáře.

- Mgr. P.Koudelková -

18 Pro

Pravěk v tělocvičně

Ve středu 17.12.2014 měli žáci naší školy jedinečnou příležitost nahlédnout do pravěku. Na výstavě viděli nejenom zajímavé exponáty, ale seznámili se i s jednotlivými předchůdci člověka. Obdivovali jeskynní malby dávných umělců a průvodkyně výstavou všem také představila Věstonickou venuši - ve světě přezdívanou Mona Lisa pravěku. Žáci se dále dozvěděli spoustu nových informací o lovu mamutů. V závěru prohlídky došlo i na soutěž mezi děvčaty a chlapci ve výrobě obuvi doby ledové.


další spousta fotek

- Mgr. P.Kvasničková, S.Slanařová -

18 Pro

TŘEŤÁCI V CHRÁMU SVATÉ BARBORY

Využili jsme nabídky a zavítali do Chrámu svaté Barbory, kde na nás čekal velmi zajímavý program zaměřený hlavně na symboliku světla. Děti byly do prohlídky aktivně zapojeny, společně plnily úkoly, pátraly po významu různých symbolů. Pracovaly s legendou o svaté Barboře a s pověstí, jak zachránila horníky zavalené v tmavém dolu. Celá prohlídka vyvrcholila u adventního věnce a vysvětlením základního poselství Vánoc, narození Ježíše, který přinesl lidem světlo, tedy radost a naději.
Bavili jsme se o tom, co děti viděly, jaké mají dojmy, pocity a zkušenosti. Z chrámu si děti odnesly zážitek, díky kterému si něco zapamatují, nikoli suché a nudné informace, které se jim hned vykouří z hlavy. Vřele doporučujeme všem malým školákům.


další fotky

- Mgr. P.Formáčková

© 2014 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress