Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
ZŠ 
T. G.
Masaryka Kutná Hora - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
18 Kvě

Pozvánka pro budoucí prvňáky a jejich rodiče

19 Zář


Zamyšlení k nové vizi školy zde.

Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

27 Kvě

Regionální potraviny v 7.A

V úterý 26.5.2015 se žáci během interaktivního programu Země na dlani seznámili s regionálními plodinami Kutnohorska a Kolínska. Děti poznávaly tyto plodiny podle typické vůně, chutě i podle vzhledu. Také si vyzkoušely vymyslet reklamu na prodej těchto plodin a vyzdvihnout tak jejich přednosti.

- Mgr. A.Voldřichová -

27 Kvě

Šesťáci na výletě v Zoo Praha


další fotky

- Mgr. M.Šabacká, Mgr. P.Kvasničková, H.Děkanovská, A.Ladomirjaková -

27 Kvě

Galerie Ve Sklepě

V Galerii Ve Sklepě jsme si prohlédli výstavu prací žáků ZUŠ.

- vychovatelka Marcela Havlíčková -

27 Kvě

2. místo v McDonald´s Cupu

V úterý, 26. května, se v čáslavských Vodrantech uskutečnilo okresní finále McDonald´s Cupu ve fotbalu pro žáky 1. stupně. Mezi šesti týmy nechyběli naši fotbalisté (Lacman - Halák, Vavřina, Hlavinka, Hájek, Moc, Vokoun, Záruba, Hadrovský, Vosáhlo a Pokorný).
Los nám na úvod přisoudil tři čáslavské školy: TGM Kutná Hora - TGM Čáslav 1:1 (Vokoun), - Čáslav-Sadová 0:2, - Čáslav-náměstí 4:1 (Vokoun 2, Moc, Hlavinka). Poslední dva zápasy jsme sehráli se ZŠ Jana Palacha 6:0 (Vokoun 2, Moc 2, Hlavinka, Hájek) a ZŠ Uhlířské Janovice 4:1 (Vokoun 2, Hájek 2). Se ziskem 10 bodů a skóre 15:5 obsadili naši malí fotbalisté výborné 2. místo za vítěznou ZŠ Čáslav-Sadová. Všem chlapcům gratulujeme a děkujeme !

- Mgr. R.Jásek -

27 Kvě

Zpravodajství z Benecka, den druhý

Jak asi tak mohl začít? No přece snídaní. A ne ledajakou! Někteří z nás jsme si nejprve neuměli představit, co že to je ten „švédský stůl“, ale velice rychle jsme pochopili. Tolik dobrot najednou a jen jedna snídaně? Nemohli jsme odolat a někteří jsme ochutnali i několik chodů po sobě. Po snídani však přišlo malé zklamání, ony ty naše paní učitelky fakt nezapomněly na tu matiku a češtinu. Ach jo. Ale uteklo to tak rychle, až jsme se sami divili! A to jsme vypočítali příkladů! Najednou bylo poledne, sluply jsme špagety a hurá ven. Jsme přece na horách, ne? To jsme si zanedlouho ovšem potvrdili takříkajíc na vlastní kůži, přesněji však plíce, když jsme totiž funěli a někteří i fňukali cestou do prudkého kopce, kterým jsme šplhali na Janovu horu na farmu huculských koní. Stálo to však za to! Krásní koně, kozy, ovce, kočky, psi, slepice… prostě vše to, co má na správné farmě být. A k tomu navíc nápadité dřevěné prolézačky! Ani se nám nechtělo zpátky. Ale čekala nás večer odměna, diplom pro velkého turistu a obrovská sladká medaile.


přidané další fotky

- Mgr. M.Bártová, S.Slanařová -

26 Kvě

Česko sportuje pokračuje

V dubnu byl zadán další doplňkový úkol, který se opět týkal natočení videoklipu na sportovní téma. Písnička byla zadaná. Na nás bylo vymyslet choreografii. Tady je výsledek naší práce (https://www.youtube.com/watch?v=mTuV5XYXGQk&feature=youtu.be).

- Mgr. M.Knížková -

26 Kvě

Pozdravení z Benecka a zpravodajství z prvního dne školy v přírodě třídy 4.B a 5.B

Ahoj, zdravíme vás všechny z hotelu Žalý, kam jsme dnes těsně před polednem dorazili na ozdravný pobyt. Přivítalo nás nádherné počasí a milí zaměstnanci hotelu. Po ubytování a vybalení jsme už celí hladoví vyhlíželi oběd. A dočkali se - výborného boršče a kuřecího rizota. Oběd nám moc chutnal, ale počasí se nám zatím trochu pokazilo. Přesto jsme vyrazili na první obchůzku po okolí, sice jsme trochu zmokli, ale odměnou byl krásně provoněný vzduch po májovém horském dešti a výborný zmrzlinový pohár v závěru prvního výletu. I večeře se do nás vešla a po ní nastal první společný večer plný zábavných her a povídání. Už se moc těšíme na zítřek a zatím se nám vůbec nestýská… 


další fotky

- Mgr. M.Bártová, Mgr. L.Hvězdová, S.Slanařová -

25 Kvě

Kostnice

Hřbitovní kaple z konce 14. století, barokně přestavěná Janem Blažejem Santinim , byla dalším zastavením pro žáky ze školní družiny. Výzdoba tohoto unikátu je tvořena téměř výhradně z lidských kostí, které byly již v roce 1511 srovnány poloslepým mnichem do pyramid. Podle odhadu jsou zde ostatky asi 40 tisíc lidí.

- vychovatelky M.Havlíčková a H.Vörösová -

© 2015 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress