Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
19 ZářNaše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

27 Srp

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

Zamyšlení k nové vizi školy zde.
Objednávky z katalogů Fragment a Albatros se vybírají do 21.11.2014
Zveme Vás na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ & vánoční jarmark & zpívání koled 10. prosince 2014 od 16:00 do 18:00 Žáci si pro Vás a Vaše děti připravili projekty. Můžete se těšit na anglické, ruské a německé Vánoce, vánoční tvoření a další … Nabídneme Vám i drobné vánoční výrobky od žáků 1. – 9. tříd. V 18:00 se před budovou školy společně připojíme k projektu Česko zpívá koledy. Budeme se na Vás těšit. pozvánka

21 Lis

Turistický kroužek na cestách

Tentokrát se žáci navštěvující turistický kroužek vydali na výlet autobusem. Ale neznamená to, že toho nachodili málo. Zajeli si do nedalekého Svatého Mikuláše. Zámek Kačina byl zahalen do podzimního počasí. Seznámili jsme s historií, prohlédli si všechny části budovy, vyfotili se s duchem hraběte Chotka. Pak jsme navštívili zdejší výrobnu čokolády, ochutnali výborná bonbátka a vyslechli si něco o výrobě čokolády. Pak nás čekala návštěva přilehlé malé ZOO. Ale nejdříve jsem se museli posilnit. Venku byla zima, a proto jsme si zašli do místní restaurace, kde nám připravili teplý čajíček. A pak - hurá za zvířátky. Kozy, daňkové, mufloni, kachny divoké i domácí a divoká prasátka nás mile přivítali. V období pozdního podzimu mají o návštěvníky z lidské říše nouzi.
Dnešní odpoledne jsme zakončili sportem. Zavítali jsme na fotbalové hřiště, kde jsme si zahráli několik skupinových her. Všem se dnešní náplň turistického kroužku líbila a cestou domů jsme už přemýšleli, co podnikneme příště.


kompletní album malých turistů

- J.Radovnická -

21 Lis

ŠD na výstavě obrázků

Ve čtvrtek 20.11. jsme společně navštívili hnedle dvě výstavy obrázků nejen pro děti. Tou první byla připomínka večerníčků pro nejmenší v Městské knihovně a druhou byla výstava kreseb Marie Brožové z cyklu Obhajoba pastelky v galerii knihkupectví Kosmas.


další fotky

- Bc. L.Pěgřímková -

21 Lis

Klubíkova naučná stezka

…aneb jak nám počasí nepřálo, ale nám to nakonec nevadilo …. Ve středu 19.11.se 1. stupeň školy změnil na naučnou stezku s 10ti zastávkami. Hru pro žáky školní družiny si tentokrát připravil Klubík čtvrťáků (a páťáků) a původně se měla odehrávat na menhirech za čtvrtí Třešňovka, což nebylo možné díky deštivému počasí. Děti soutěžily v pětičlenném družstvu, plnily úkoly a zároveň se dozvídaly zajímavosti ze světa zvířat a rostlin. Za šikovnost a snahu získali soutěžící i organizátoři sladkou odměnu. Děkujeme tímto M.Smrkovskému a J.Štolbové za přípravu organizátorů a realizaci soutěže, Janě též za krásné bodypaiting.


další foto

- Bc. L.Pěgřímková -

21 Lis

Žákovský parlament

Již třetí měsíc funguje na naší škole žákovský parlament. Jeho členové si prošli zkušebním obdobím, ve kterém si zvykali na pravidelné schůzky i na vzájemnou spolupráci. Ve čtvrtek 20.listopadu podepsali s vedením školy smlouvy. V nich se mluvčí tříd zavázali například zastupovat svou třídu, spolupracovat s vedením školy a reprezentovat školu na veřejnosti. Samozřejmě by nemohli své úkoly plnit bez podpory spolužáků a třídního učitele. S činností žákovského parlamentu se můžete seznámit na webových stránkách školy, kde má svou vlastní podstránku nebo na nástěnce v prvním patře.


foto z podpisu

- Mgr. B.Králíková -

20 Lis

Turisté ve vodě

Cyklisté zvolili jinou formu aktivity. Navštívili plavecký stadion v Kolíně a opravdu si to tam užili. Žádnou vodní atrakci nevynechali, ani občerstvení nechybělo.

- Mgr. M.Šabacká -

20 Lis

TŘEŤÁCI NA NÁVŠTĚVĚ V ÚSP BARBORA

V hodinách prvouky jsme si povídali o seniorech a lidech s různým handicapem. Každý z nás má, zná nebo měl ve svém okolí někoho, kdo byl odkázán na pomoc druhých. Instituce, ve které senioři žijí, jim poskytuje pohodlí, péči, kterou potřebují. Tito spoluobčané mají také právo na plnohodnotný život, že patří do naší společnosti stejně tak, jako každý z nás. Musíme si uvědomit, že všichni zestárneme a možná budeme možná odkázáni na pomoc bližních.
Děti se na exkurzi Domova Barbora těšily. Návštěva to nebyla zdaleka první. Dá se říci, že jsme pravidelnými návštěvníky. Nejprve jsme si areál v doprovodu pečovatelek prohlédli. Viděli jsme společné prostory, které mají senioři k dispozici. Zavítali jsme i do „chráněné dílny“, kde se celoročně vyrábí dřevěné hračky, koberečky, svíčky, atd. A protože víme, že jakékoli zpestření běžného života činí zdejším obyvatelům radost, rozhodli jsme se pro ně připravit pásmo básniček a písní. Za vystoupení sklidily děti velkou pochvalu, moc se seniorům líbily.
Na závěr naši žáci rozdaly seniorům drobné dárečky, které vyrobily v hodinách pracovních činností. Byť to byly malé pozornosti, byly tvořené s radostí a s vědomím, že potěší.. A děti vzkazují: „Rády se na Vás zase někdy přijdeme podívat.“


další fotky

- Mgr. P.Formáčková -

20 Lis

Starší dívky a chlapci jsou také ve finále o Pohár ministra školství ve florbale

Dívky skončily ve skupině na druhém místě a postoupily společně s Gymnáziem J.O., Církevním gymnáziem, ZŠ Čáslaví Sadová a Žehušicemi do finále, kde se utkají o titul okresního přeborníka.
Výsledky ve skupině: Gymnázium J.O. 0:3, KH J.Palacha 4:0, Církevní gymnázium 3:0, KH Žižkov 4:1Branky: Henzlová 5, Pozdníková 3, Novotná 2, Kasalová 1, - asistence Kasalová, Zemanová, Henzlová po 2, Prokopová, Kršková, Novotná, Pozdníková po 1.

Chlapci se umístili ve skupině také na druhém místě po třech vítězstvích a jedné porážce i když chyběli čtyři hráči.
Výsledky ve skupině: KH Žižkov 3:1, KH K.stezka 4:2, Církevní gymnázium 4:2, KH J.Palacha 2:3
Kanadské bodování: (branky+asistence) 7 Dolejší (3+4), 6 Jarůněk (4+2), 5 Zelenka (4+1), 3 Franc (1+2), Špaček 2 (1+1), 1 Němec (0+1).
Soupeři pro finále: KH J.Palacha, 1 tým ze skupiny ve Zruči a 2 týmy z čáslavské skupiny. Za velmi dobrou reprezentaci školy děkujeme všem žákům a žákyním ve všech čtyřech kategoriích.


kompletní album a kutnohorsky.denik

- Mgr. K.Ptáček -

20 Lis

POSTUP V THINK BLUE CUPu

Ve středu, 19. listopadu, se v Čáslavi uskutečnilo okresní kolo florbalového turnaje pro žáky 1. stupně pod názvem Think Blue Cup. Mezi přihlášenými školami naše nechyběla.
Prvním soupeřem byla ZŠ Vrdy. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:2, ale ještě do poločasu došlo k obratu. Konečný výsledek hovoří za vše – 10:3 (Pajer 6, Vokoun 2, T. Knížek a Chalupa po 1). Následoval zápas proti ZŠ Jana Palacha. I v něm jsme otáčeli skóre, tentokrát 0:1. Ve druhém poločase naši chlapci kontrolovali hru a dovedli utkání do vítězného konce – 9:4 (Pajer 7, Vokoun a T. Knížek po 1). V posledním zápase, ve kterém šlo o všechno, jsme nastoupili proti ZŠ Čáslav - Sadová. Domácí tým byl mohutně povzbuzován diváky i přítomným panem ředitelem. Začátek zápasu jsme si tentokrát pohlídali a šli brzy do vedení. Skóre postupně narůstalo a po závěrečném hvizdu byl na ukazateli stav – 7:1 (Pajer 7). Náš tým tak obsadil bez ztráty bodu 1. místo a vybojoval postup do další fáze turnaje - krajské eliminace. Gratulaci a poděkování za vzornou reprezentaci školy zaslouží všichni chlapci (Zdeněk Vavřina - Lukáš Pajer, Michal Vokoun, Tomáš a Jan Knížkovi, Bart Hlavinka, Pavel Ježek, Ondřej Chalupa, Šimon Nešpor a Šimon Hlava), přesto velká pochvala patří hráči, který všechny ostatní jednoznačně převyšoval - a nejenom 20 vstřelenými brankami - Lukáši Pajerovi.

- Mgr. R.Jásek -

© 2014 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress