Zamyšlení k nové vizi školy zde.

Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

27 Úno

Benecko LVZ

Ve čtvrtek ráno jsme opět trénovali na sjezdových lyžích. Odpoledne byly naplánovány běžecké závody. Na start sprintu se nejdříve postavila dívčí kategorie, ve které zvítězila Tereza Makalová, druhé místo obsadila A. Matoušová a na třetím místě skončila B. Švejdová. V chlapecké kategorii zvítězil V. Kadleček před P. Hladíkem a T. Brichem. Distanční závod probíhal hladce, téměř všichni chlapci ze sedmého ročníku zabloudili, což zamíchalo očekávaným pořadím borců v cíli. Zvítězil závodník, který nepodlehl davovému šílenství.

přidané fotky

- Mgr. M.Knížková -

26 Úno

Lyžák na Benecku (pokračování)

Dnes (ve středu 25.2.2015) jsme opět dopoledne i odpoledne pilovali carvingové oblouky, abychom byli připraveni na páteční závody. Večer jsme uspořádali karneval s pohádkou a diskotékou.

na konci nové přidané fotky

25 Úno

Lyžák na Benecku - pokračování

Úterý byl odpočinkový den. Ráno jsme vyrazili na běžky a připravovali se na čtvrteční běžecké závody. Odpoledne někteří borci absolvovali výlet na běžkách na Horní Mísečky, ostatní šli bobovat a vyzkoušet místní snowtubing. Večer byl zakončen parádní diskotékou.

24 Úno

Školní kolo recitace žáků 1. až 3. tříd

Dne 23.2.2015 pokračovalo školní kolo v recitaci žáků 1. až 3. tříd. Recitátorů soutěžilo celkem 33. Na prvním místě skončil František Drahota, na druhém Václav Šípek a na třetím Verča Sigmundová. Opět do okresního kola postupují jen první dva. Velký počet přihlížejících diváků vytvořil příjemnou atmosféru pro vystupující. Obdiv patří prvňáčkům, kteří bez trémy a velmi pěkně přednesli připravené básně. Děkujeme všem zúčastněným, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v Tylově divadle!

- Mgr. l.Hanzlíková -

23 Úno

Karneval ve školní družině

V pátek 20. 2. 2015 proběhl v tělocvičně základní školy družinový karneval. Sešlo se nás opravdu hodně. Mohli jsme obdivovat spoustu krásných masek (rytíře, princezny, modelky, piráty i policisty). Letošní karneval byl zaměřen na tancování. Děti si vyzkoušely mazurku ve dvojicích, tancování s balónky a volný tanec. Všichni přítomní si to pořádně užili a na konci karnevalu na ně čekalo občerstvení ve formě limonády a sušenky. Děkujeme rodičům, kteří dětem připravili krásné masky.

další snímky, svoboda.info

- vychovatelky Eva Vejrostová, Hana Vörösová -

23 Úno

Lyžák na Benecku

Žáci sedmých a devátých ročníků dorazili v pořádku na lyžařský kurz na Benecko. První den po obědě jsme se rozřadili do družstev, ve kterých se od neděle budeme zdokonalovat v lyžování. V sobotu pozdě odpoledne jsme ještě stihli vystoupit na rozhlednu Žalý nedaleko od hotelu. První večer jsme strávili společenskými hrami.

větší fotky

23 Úno

ČTVRŤÁCI A PÁŤÁCI NA BENECKU (poslední den)

Předpověď meteorologům tentokrát vyšla. Krkonoše se s námi loučily nádherným počasím, bylo slunečno, nebe bez mráčku, teplo. Dopoledne odjelo třetí družstvo závod ve slalomu. Odpoledne vyplnilo volné lyžování. Večerní program začal vyhlášením sportovních a společenských soutěží, předáním cen a diplomů a také jsme společně zhodnotili celý pobyt. Bylo nám tu dobře, budeme dlouho vzpomínat …

přidané fotky a videopozdrav

- Mgr. R.Jásek, Mgr. H.Wiesnerová -

20 Úno

Také žáky z 1.B proškolili záchranáři

článek z webu Kutnohorského deníku

20 Úno

ČTVRŤÁCI A PÁŤÁCI NA BENECKU (čtvrtý den)

Probudili jsme se do mlhavého rána. Vydatně jsme se nasnídali, abychom měli dostatek energie. Dopoledne čekal první a druhé družstvo závod ve slalomu. Po obědě vysvitlo sluníčko a pod blankytně modrou oblohou jsme se opět zdokonalovali v jízdě mezi slalomovými brankami. Karnevalový rej masek spojený s diskotékou zakončil večerní program.